pernik

Aktuálně

 • 5.12.2013
 • Pardubický perník na prezentaci v Dillí
Ve dnech 29. a 30.10. října se konala prezentace výrobců českých potravin a nápojů v Indických městech Bombaj a Dillí. Firma Novotný - Pardubický perník tak mohla přispět prezentací Pardubického perníku jako typického českého produktu. 

Prezentace perníku v Indii
 • 3. 12. 2013
 • Pardubický perník v České televizi v pořadu Dobré ráno
Předseda sdružení pan Josef Novotný s polečně s paní Svobodovou měl možnost prezentovat výrobu i zajímovosti o Pardubickém perníku v pořadu Dobré ráno v České
televizi. Pořad byl k vidění 3.12.2013 a části pořadu je možné shlédnout v archivu ČT.

Pardubicky pernik v ceske televizi

 • 30. 6. 2013
 • Pražský hrad z Perníku
Firma Novotný realizovala zatím vůbec nejkomplexnější 3D stavbu z  perníku. Jedná se o věrnou kopii Pražského hradu. Zpotřebováno bylo desítky kilográmů pravého perníkového těsta a výroba trvala více než měsíc. Velikost perníkové stavby, která je doplněná také o významné erby města Prahy je na výšku téměř jeden metr, na délku přes metr a půl. 

Pražský hrad z perníku
 • 29. 6. 2013
 • Perníčky pro kulinářské hvězdy
Za účasti řady známých osobností se na Pardubickém dostihovém závodišti konal první ročník Apetit Festivalu. Nechyběl ani populární propagátor moderní a klasické gastronomie Zdeněk Pohlreich. Zdeňkovi jsme měli možnost předat perníkový prezent v podobě perníkového oválu s jeho věrnou podobiznou - vykreslenou ručně cukrovou hmotou. Věříme, že perníkový dárek udělal šéfovi radost.

Na akci nechyběli ani "Kluci v akci" Ondřej Slanina a Filip Sajler, kterým jsme předali originální perníkové chaloupky  v krabičce
Perníčky pro známe osobnosti
 • 22. 5. 2013
 • Mls Pardubického kraje pro perníkový cibulák
Na letošním ročníku Mlsu Pardubického kraje se podařilo uspět firmě Petr Novotný - Pardubický perník s výrobkem - "Perníkový cibulák v dárkové krabičce".
Perník je vylévaný bílou cukrovou polevou  a ručně zdobený modrými květinovými motivy. Perníčky spojují dva typické české výrobky, český porcelán a Pardubický perník. Perníkový Cibulák si můžete také objednat na e-shopu firmy Novotný:
http://www.pardubicky-pernik.cz/produkty-eshop/pernikovy-cibulak.htm

Mls Pardubickeho kraje 2013


 • 6. 12. 2012
 • Perníčky v Bruselu
Na základě žádosti Pardubického kraje a spolku České školy bez hranic vytvořila firma Novotný vánoční a mikulášské perníčky pro besídku pořádanou v prosinci 2012 v Belgii.
Byl vytvořen i velký perníkový betlém, který převzala za ČSBH paní Dagmar Straková, která poděkovala firmě za krásnou a perfektně odvedenou práci, chuť a vůni perníčků.
Perníkový betlém bude ozdobou v Bruselu po celý advent. Celý článek bude umístěn na webu ČSBH. 

 • 10. 11. 2012
 • Článek v časopisu GURMET
Prestižní gastronomický časopis GURMET otiskl ve svém listopadovém vydání článek na straně č.74 o Pardubickém perníku. Prezentovali se zde perníkáři z Pardubic. Pod názvem "Malá perníková umělecká díla" se prezentovala firma Novotný - Pardubický zdobený perník.

 • 5. 11. 2012
 • Rozhovor pro deník EKONOM
V říjnu 2012 byl poskytnut rozhovor pro deník EKONOM o současnosti a historii výroby Pardubického perníku. V článku se prezentovali obě firmy zastupující sdružení Pardubický perník Golfein s.r.o. a firmy Novotný s fotografiemi výrobků. Rozhovor poskytl předseda sdružení pan Josef Novotný.

 • 13. 8. 2012
 • Perník v Meránu
Vedení dostihového spolku a Pardubického závodiště se v srpnu roku 2012 zúčastnili dostihů v Italském Meránu, jako ceny a pozornosti byl přivezen Pardubický perník od firem Novotný a Goldfein s.r.o.

 • 6. 9. 2012
 • Tradiční perníková podkova pro žokeje Váňu
Dne 6. 9. 2012 byl v Pardubicích promítnuta premiéra filmu o našem nejslavnějším žokeji panu Josfeu Váňovi, "Největší závod je život sám". Po skončení představení proběhla podpisová akce, kde již tradičně byla předána perníková podkova od firmy Novotný.Na 121. Velké Pardubické opět triumfoval Josef Váňa, který již získal z osmi třetí vítězství za sebou. Pardubická perníkářská firma Novotný měla opět tu čest vyrobit pro vítěze obří perníkové podkovy nejen pro vítěze žokoje Váňu, ale i pro jeho soupeře na stupních vítězů.
Tento týden obdrželo Sdružení Pardubický perník doplňující informace o rozšíření výroců, kteří mohou pro své produkty užívat "ochrannou známku EU" Publikace QUALIGEO EU ENCYCLOPEDIA Belgického nakladatelství v Miláně uvádí za rok 2010 pro Českou republiku další tři výrobce: Olomoucké tvarůžky, Jihočeská zlatá niva a Jihočeská niva. Nutno připomenout, že Pardubický perník patří do rejstříku "Chráněných označení původu a chráněných zeměpisných označení" již od 7. února 2008.
Firmy ze Sdružení Pardubický perník GOLDFEIN.CZ a firma Novotný - Pardubický zdobený perník podpořili sportovní akce tělesně postižených při závodech na stadionu Hvězda a na zimním stadionu Pardubice. Akce se konaly v měsíci květnu až srpnu 2011.
Firma Novotný vyrobila pro amerického astrounauta Andrew Feustela perníkový pozdrav z Pardubic, na kterém je vyobrazen astronaut, který drží slavného českého krtečka. Perník byl předán zástupci města. Pan Feustel byl velmi překvapen, že můžeme v České republice jíst něco tak krásného jako je Pardubický perník. Astrouat obdržel také plněný perník od společnosti Goldfein.
Perníkový pozdrav pro Astrounauta Feustela
To, že jsou K. Gott a Eva Urbanová jedničky potvrdil i Pardubický perník. Oba umělci obdrželi perníkové jedničky během listopadového koncertu v O2 Aréně Pardubice.
Perníkové srdce pro Josefa Váňu

Při slavnostním zahájení 120. Velké pardubické byla za přítomnosti ministra zemědělství ČR odhalena socha závodníka J. Váňi v životní velikosti. K této příležitosti obdržel velké perníkové srdce od firmy Novotný a odpoledne krásnou podkovu za vítězství ve 120. Velké pardubické. K tomuto již 7.úspěchu upřimně gratulujeme.
Perníkové srdce pro Josefa Váňu
Tato rozsáhlá a nádherná publikace s 1178 stranami prezentuje město Pardubice a Pardubický perník na celé stránce 896, včetně ilustrací. Jsou zde prezentovány všechny výrobky zapsané do rejstříku chráněných zeměpisných označení a označení původu. Kniha je autorizována EU a vydalo jí nakladatelství Qvalivita, Siena v Itálii.
K příležitosti tohoto výročí byl připraven slavnostní večer, za účasti významných hostů,
např. manželka prezidenta ČR Livie Klausová, ministr kultury, představitelé města i kraje. Všichni si odnesli krásný perníček od firmy Novotný - Pardubický zdobený perník.
Perníkové srdce pro Josefa Váňu
Dne 11. 10. 2009 se běžela již 119. Velká pardubická za účasti rekordního počtu 25 koní. Vítězem se již po šesté stal fenomen dostihového sportu jezdec Josef Váňa. Za jeho nádherné vítězství obdržel od firmy Novotný - Pardubický perník, krásnou - obří perníkovou podkovu. Doufáme, že jeho koník Tiumen dostal také ochutnat.
Jako pozornost obdržel od všech výrobců Pardubického zdobeného perníku koš s jejich  výrobky. Za Sdružení Pardubický perník se prezentovaly firmy Novotný a Goldfein. Prezidenta přivítal p. primátor Ing. Deml. Před radnicí nebyl však přivítan chlebem, ale ochutnal pravý Pardubický perník od firmy Novotný.
Pro tanečníky a hudebníky zajistila firma Novotný perníkové prezenty v podobě 120 perníkových srdcí a hlavních cen pro vítěze.

Celá akce byla určena pro 300 delegátů z Celé EU. Konference byla zaměřena na podporu chráněných zeměpisných označení a označení původu.

Ve dnech 5. 3. 2009 - 7. 3. 2009 proběhl na Václavském náměstí - Zlatý kříž Summit Evropských regionů a měst pod názvem "Ochutnejte Evropu". Prezentovaly se zde Francie - vína, sýry, Itálie - těstoviny, Bulharsko - víno a další... Za ČR a město Pardubice se zde prezentovaly Pardubický perník firmy Novotný a Goldfein. Tato akce jistě podpořila svým dílem i město Pardubice.

a to při akci, kterou bude náš zastupitelský úřad zajišťovat v Pekingu. K rukám ambasadora Dr. V. Grepla tak odešel již v listopadu 2008 lodí do Činy Pardubický perník a to jak zdobený tak i plněný. O prezentaci našich výrobků se postaraly firmy GOLDFEIN CZ a firma Novotný.

Před vyprodanou Pardubickou ČEZ arénou převzal Karel Gott od předsedy Sdružení Pardubický perník Josefa Novotného obřího perníkového Mikuláše, čerta a sladký obraz s motivem zimní krajiny pro manželku. Voňavý dárek byl jistě poděkováním od všech Pardubáků za krásný večer.Úřad průmyslového vlastnictví vybral Pardubický perník, aby reprezentoval Českou republiku na mezinárodním fóru k padesátému výročí Lisabonské smlouvy, jež chrání označení původu. "Pardubický perník jsme vybrali kvůli jeho tradiční výrobě, pověsti a z důvodu celkové vizuální krásy a výjimečnosti" uvedla vedoucí mezinárodního oddělení Úřadu průmyslového vlastnictví Markéta Schonbornová. "Je to pro nás velká pocta" konstatoval předseda Sdružení Pardubický perník Josef Novotný.


 • 30. 10. 2008
 • Získali jsme upomínkový list od Úřadu průmyslového vlastnictví.

 • U upomínky oslavy 50. výročí dohody na ochranu označení původu a jejich mezinárodního zápisu, konané v Portugalsku ve dnech 30. - 31. 10. 2008.


  Na 12. ročníku výstavy GASTRO pod patronací Svazu cukrářů ČR, Labské hotelové školy a sdružení Pardubický perník získali perníkáři v soutěži na téma "60 let Zlaté přilby" první tři místa.
  • 7.  9. 2008
  • Obří perníkové srdce nechybělo při výročí založení Brazilské republiky.
  Při oslavě 186. výroční založení Brazilské republiky nechyběl ani Pardubický perník, obří perníkové srdce vyrobila firma Novotný, její členové byli na oslavu rovněž pozváni.


  Při jubilejním desátém ročníků pořádání výstavy "Koně v akci" na Pardubickém závodišti se konala i soutěž o Mls Pardubického kraje, kde firma Novotný - člen Sdružení Pardubický perník získala cenný certifikát.

   

  Po přijetí primátorem Ing. Demlem na radnici a uvítání hejtmanem Pardubického kraje Ing. Tomanem si prohlédli staré město a zámek. V odpoleních hodinách se pak zúčastnili programu na dostihovém závodišti Pardubice. Na požádání MZV přiravilo Sdružení Pardubický perník prezentaci plněného i zdobeného perníku. Po krátkém seznámení s historií a současností výroby perníku bylo pánům velvyslancům umožněno zdobení různých perníkových tvarů.
  Z této činnosti byli nadšeni a své nazdobené výtvory si odváželi s sebou na svá velvyslanctví. Do archivu firmy Novotný - Pardubický zdobený perník pak přibylo perníkové srdce vlastnoručně nazdobené velvyslankyní Brazilského velvyslanectví.

     

      
  Dne 27.2.2008, kdy oficiálně vstoupilo v platnost nařízení komise (ES) o zápisu zeměpisnéhooznačení původu a chráněných zeměpisných označení, se uskutečnilo slavnostní připomenutí této události pod záštitou primátora města Pardubic p. Ing. J. Demla v historickém sále pardubické radnice.
  Fotografie ze slavnostní schůze dne 27. 2. 2008 v historickém sále Pardubické radnice: